Szkoła Tańca Flamenco "La Tormenta" jest największą szkołą flamenco w Poznaniu i w całej Wielkopolsce. Mamy wszystkie stopnie zaawansowania - grupy początkujące, średniozaawansowane i zaawansowane. Zajęcia odbywają się w Poznaniu, przy ul. Reymonta 5/1. 

Szkoła La Tormenta dysponuje w pełni profesjonalną salą z lustrami i podłogą do stepowania oraz pełnym zapleczem sanitarnym. Przepiękne zdjęcia i obrazy flamenco Jędrzeja Szyguły zdobiące ściany całej Szkoły sprawiają, że uczniowie mogę poczuć zjawiskowy i magiczny klimat flamenco...

Szkoła "La Tormenta" została założona w 2002 roku przez Katarzynę Burgiel, jedną z najlepszych w Polsce tancerek - dydaktyków flamenco. Kasia ukończyła iberystykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej miłość do sztuki flamenco w połączeniu z wykształceniem (znajomość języka) dały nadzwyczaj owocne rezultaty.

Pierwszy kontakt z flamenco to warsztaty u Kasi Radułowicz, a pierwszy poważny krok, to wyjazd do Madrytu i nauka w renomowanej szkole flamenco - Amor de Dios u maestro Josele i maestry La China. Następnie w kolebce flamenco - w Jerez de la Frontera - brała udział w warsztatach u maestry La Tibu. To właśnie nieżyjąca już, Tibu la Tormenta (ex-żona Agujetasa), zachęciła Kasię do stworzenia własnej Szkoły. Po tragicznej śmierci swojej charyzmatycznej nauczycielki, Kasia otworzyła w Poznaniu Szkołę Tańca Flamenco "La Tormenta" (hiszp.: la tormenta - "burza"). W nazwie Szkoły, Kasia wykorzystała przydomek artystyczny Tibu, aby uczcić w ten sposób pamięć swojej nauczycielki.

W Jerez zakochała się w bulerii de Jerez, która stała się jej ulubionym palo flamenco, a naukę rozpoczęła u najlepszej znawczyni tematu jerezańskiej bulerii- Any Marii López, a później u drugiej sławy tego stylu, Angelity Gómez.

Poza doświadczeniem zdobytym u źródeł, Katarzyna uczestniczyła w licznych warsztatach w kraju u tak wspaniałych tancerzy jak Marta Dębska, Teo Barea, Antje oraz w Hiszpanii – regularnie od kilku lat w Academia de baile Chiqui de Jerez, na lekcjach prywatnych u La Rubii oraz na warsztatach flamenco u najlepszych tancerzy flamenco na świecie: Farruquito, Adeli Campallo, Pastory Galvan, Pilar Ortegi, Yasaray Rodriguez, Angeles Gabaldón, Mercedes Ruiz, Antonio El Pipy, Rafaeli Carrasco, Rocio Moliny, Manuela Betanzosa, Marii del Mar Moreno. Jako jedna z niewielu tancerek w Polsce uczy techniki bata de cola, którą studiowała u Marii Moreno, Tatiany Ruiz i Carmen Acosty (Estudio de danza Matilde Coral).

Od lat związana jest z kolebką flamenco, Jerez de la Frontera, do którego jeździ co najmniej 2 razy w roku, w tym zawsze na Festival de Jerez.

Regularnie bierze udział w intensywnych warsztatach z takimi sławami jak:

Styczeń 2012, Berlin: Farruquito

Luty/marzec 2012, Festival de Jerez: Manuel Betanzos, Chiqui de Jerez, Tatiana Ruiz, Angelita Gomez, Maria del Mar Moreno

Listopad 2012, Festival Duende Poznań: Belen Maya

Grudzień 2012, Warszawa Szkoła Flamenco Triana: El Oruco

Styczeń 2013, Warszawa Szkoła Flamenco Triana: Fuensanta la Moneta

Luty/marzec 2013, Festival de Jerez: Rocio Coral, Manuel Betanzos, Marco Flores

Kwiecień 2013, Berlin: Concha Jareńo

Kwiecień 2014, Berlin: Concha Jareńo

Październik 2014, Praga: Ana Cali

Listopad 2014, Berlin: Mercedes Ruiz

Luty/marzec 2015, Festival de Jerez: La Lupi, Jesus Fernandez, Manuel Lińan

Luty/marzec 2016, Festival de Jerez: Pilar Ogalla

Kwiecień 2016, Berlin: Concha Jareńo

Regularnie zaprasza do Tormenty pedagogów z Polski i zagranicy. Ostatnio Nadię Mazur, Elizę la Morá i Diia Edin

Doświadczenie pedagogiczne Kasi, duża wiedza, umiejętności praktyczne i dogłębne rozumienie istoty tańca flamenco pozwalają na prowadzenie zajęć w sposób interesujący i urozmaicony.


Kursy w Szkole „La Tormenta” prowadzi także uczennica Kasi Ewa Jakubiec (2013/2014 studia w Granadzie)